Ubytovanie Donovaly

MÁM ZÁUJEM

Bežecké trate

MIESTO DĹŽKA ZNAČENIA CELKOVÉ PREVÝŠENIE NÁROČNOSŤ
Donovaly - Šachtička 14,1 km 250/320 m stredná
Okruh Polianka 2,8 km 60/80 m ľahká
Okruh Močiare 5,9 km 180/200 m ľahká
Šachtička - Izbica 6,5 km 60/50 m ľahká

*Donovaly
Trasa začína pri turistickej orientácii na Donovaloch a pokračuje stúpaním po upravenej lyžiarskej trase až do osady Polianka. V Polianke je rázcestie lyžiarskych trás. Zelená lyžiarska trasa pokračuje miernym stúpaním v krásnom lesnom prostredí. Postupne vychádza z lesa na lúky, z ktorých sú pri peknom počasí nádherné výhľady, najmä na Veľkú Fatru. Pokračuje miernymi klesaniami a stúpaniami až do lokality Žliabkar (Izbica). Tu je možné si pozrieť, ako kedysi vyzeral Špaňodolinský vodovod a dať si pauzu na odpočívadle. Za Žliabkarom trasa pokračuje strmším stúpaním a potom vedie zvlneným terénom až do sedla Horný Šturec. Prudko sa stáča doľava a pokračuje až na križovatku s ďalšou žltou lyžiarskou trasou. Z tejto lokality už je to na Šachtičku len pár sto metrov. Na Šachtičke trasa končí.

*Okruh Polianka
Trasa začína na križovatke lyžiarskych trás v osade Polianka. Trasa tvorí okruh a tak je možné ju prejsť oboma smermi. Je to nenáročná trasa aj pre začínajúcich bežeckých lyžiarov.

*Okruh Močiare
Trasa začína na križovatke troch lyžiarskych trás. Tvorí okruh a tak je možné ju absolvovať v oboch smeroch. Časť trasy ide spoločne so zelenou lyžiarskou trasou Donovaly – Šachtička. Trasa prechádza krásnym prostredím lesov a lúk, z ktorých je nádherný výhľad. Je vhodná aj pre menej zdatných lyžiarov, treba si však na ňu vyčleniť viac času.

*Šachtička - Izbica
Trasa začína v lokalite nad Šachtičkou na križovatke so zelenou lyžiarskou trasou vedúcou na Donovaly. Táto trasa tvorí alternatívu k zelenej trase a vedie popod Jelenskú skalu. Zo Šachtičky pokračuje do sedla Dolný Šturec, kde sa nachádza lyžiarske značenie. Z Dolného Šturca trase vedie popod Jelenskú skalu a ponad bývalý partizánsky bunker Mor Ho! až do lokality Žliabkar (Izbica), kde končí opäť na zelenej lyžiarskej trase na ktorej aj začala. Celá trasa vedie po náučnom chodníku a v prípade pekného počasia sú z nej krásne výhľady na Veľkú Fatru.

Kde sa nachádzame

Apartmánový dom Spiežovec sa nachádza v tichej časti Donovál. Situovaný je mimo hlavnú cestu, čo je ideálne pre rodiny s deťmi, ktoré sa môžu vyšantiť v blízkom okolí (lúka, les). Vhodné aj pre starších ľudí, ktorí vyžadujú ticho a kľud. Ideálna nadmorská výška pre astmatikov.

  •      ​​Zimná sezóna je rajom pre náročných a         rekreačných lyžiarov, snowboardistow,         vyznávačov bežeckého lyžovania,                     paraglidistov
  •      ​​Letná sezóna turistika, cykloturistika –           375km značených cyklotrás

Máte záujem o ubytovanie na Donovaloch? Neváhajte nás kontaktovať!

MÁM ZÁUJEM
sk_SK